
Kinderen en de natuur
Diverse onderzoeken hebben de afgelopen jaren aangetoond dat de natuur een positieve invloed heeft op de totale ontwikkeling van kinderen. Natuur is goed voor hun zintuigen, motoriek, concentratie, denkvermogen en creativiteit.
Op school kun je de natuur in de klas halen, dat is super en dat kun je integreren in je lesprogramma als een vanzelfsprekende verwondering.
Beter nog is om met de kinderen naar buiten te gaan, de natuur in! Zelfs op je schoolplein is al een hoop te ontdekken!
Wil je in een compleet georganiseerde natuurontdekking met je klas, passend bij het seizoen?
Kom je dan verwonderen in de ontdektuin van juf Monique , zie mijn aanbod voor scholen/BSO.
Ook kunnen kinderen hun verjaardagsfeestje vieren in onze ontdektuin. Lekker buiten zijn en je creativiteit en fantasie gebruiken in de natuur.
Wordt het een magisch, sprookjesachtig feestje of ben je juist meer een natuuronderzoeker?

Magisch toverfeestje voor heksen en tovenaars.
Wist je dat heksen en tovenaars heel dicht bij de natuur staan?
Tijdens dit magische feestje word je ontvangen in de boshut door juf Monique.
Je gaat op zoek naar mooi gevormde blaadjes en bloemetjes om je eigen (kruiden) tasje te bedrukken. (ecoprinten).
Natuurlijk kunnen we ook thee maken van kruiden die we zelf plukken. (of in de herfst zelfgemaakte appel- of perensap).
Daar hoort dan een magisch lekkere cupcake bij.
We maken een eigen toverstok die we daarna meenemen naar het heksenbos. Vanuit de heksenhut lgaan we dan een sprookjesspeurtocht doen.
Als het feestje afgelopen is ga je naar huis en neem je je toverstaf en zelfgeprinte tasje mee.

Natuurspeurneuzen.
Ben jij al een natuurvriend en vind jij het leuk om nog veel meer te ontdekken?
Kom dan op je feestje speuren in de ontdektuin Cleygaerd.
We spelen bosbingo waarbij je op insectensafari gaat en je leert dierensporen herkennen.
In de boshut gaan we creatief aan de slag en gaan we de insecten schilderen die in de insectenpotjes verzameld zijn. Je kunt erbij schrijven hoe het insect heet en wat je eraan hebt ontdekt. Daarna laten we het insect natuurlijk weer vrij.
Een heerlijke cupcake met een sapje mag natuurlijk niet ontbreken op het feestje!
We sluiten af met een bosdieren verstopspel.
Daarna ga je naar huis met je kunstwerk en ook het insectenpotje mag mee.
Prijzen en informatie.
De feestjes duren 2 uur en kunnen in overleg plaatsvinden op donderdag, vrijdag, zaterdag en op zondag.
De feestjes zijn geschikt voor kinderen van 4 tot 10 jaar.
Prijzen: De feestjes hebben een vaste prijs van 105 euro tot 8 kinderen. Ieder extra kind kost 10 euro.
Prijzen magisch toverfeestje zijn inclusief verbruiksmaterialen, cupcake plus thee of sap.
Prijzen natuurspeurneuzen zijn inclusief verbruiksmaterialen, cupcake plus sapje en een insectenpotje.
